vol-mal.com.pl +48 502 167 202 +48 34 361 00 42

Jesteś tutaj:

>

Bezpieczne opalanie? Możliwe!

Zaczął się czas wakacji i wyjazdów. Niewątpliwie piękna opalenizna jest najlepszą pamiątką, jaką możemy przywieź z nad morza. Słońce podczas urlopu korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, odpręża, a skóra muśnięta słońcem dodaje uroku.

slonce

Większość z nas nie wyobraża sobie bez niego wakacji

Wrócić z urlopu białym jak ściana? Nigdy! 🙂 Jednak należy pamiętać, że nadmierne opalanie często prowadzi do powstania oparzeń, przebarwień, a nawet udaru słonecznego. Aby plażowanie było przyjemne i bezpieczne, trzeba się odpowiednio do niego przygotować.

Przed szkodliwym promieniowaniem ochronią nas filtry(SPF) zawarte w kosmetykach do opalania i nie tylko …

Co to jest SPF(Sun Protective Factor)? SPF określa poziom ochrony przed promieniowaniem słonecznym UVB. Oblicza się go przez podzielenie czasu, po którym wystąpi oparzenie na skórze zabezpieczonej kremem z filtrem do czasu, po którym nastąpi poparzenie niechronionej skóry. Np. 10 SPF oznacza, że można się bezpiecznie opalać dziesięć razy dłużej.

Nasuwa się więc pytanie: czy da się bezpiecznie opalać? – da się! 🙂 Mam dla Was kilka zasad bezpiecznego opalania, ale pamiętaj – nie zdobywaj opalenizny na skróty,  zdobywaj ją bezpiecznie przez kilka dni.
1 BEZPIECZNE GODZINY OPALANIA SIĘstylowi_pl_fotografia_9041886
Powinniśmy zrezygnować z kąpieli słonecznych między godziną 11 a 15, to właśnie wtedy jesteśmy najbardziej narażeni na poparzenia słoneczne. Promieniowanie w tych godzinach jest najbardziej szkodliwe. Niestety w tym czasie na plażach jest nas najwięcej, zatem konieczne jest używanie kremu z wysokim filtrem i obowiązkowe nakrycie głowy!
2 PAMIĘTAJ O NAKRYCIU GŁOWY I OKULARACH
Pomimo tego, że nasza świadomość o szkodliwości nadmiernego opalania jest duża, zapominamy o konieczności założenia kapelusza i okularów przeciwsłonecznych. Przed promieniowaniem najlepiej ochronią nas kapelusze zakrywające kark i twarz uszyte z jasnych materiałów. Czapki z daszkiem i luźno plecione kapeluszem, nie są dobrym wyjściem. A okulary ochronią nasz wzrok przed szkodliwym działaniem UV.
3 KREMY Z FILTREM
Kremy z filtrem UV są jedną z najważniejszych rzeczy, jakie powinniśmy zabrać ze sobą na plażę. Jeśli zabierasz jeden krem dla całej rodziny, pamiętaj o tym, że każdy z nas ma inny typ skóry, dlatego może lepiej zaopatrzyć się w takie, które będą odpowiednie dla każdego z osobna. Dla dzieci przeznaczone są kremy z SPF 50, najlepiej te wodoodporne. Tego samego kremu mogą używać osoby o jasne karnacji, zaś osoby, które opalają się na brązowo, mogą zacząć od SPF 20. Ważne jest, żeby pierwszą warstwę kremu nałożyć około pół godziny przed wyjściem na słońce. Następnie czynność powtarzać co dwie godziny i zawsze po wyjściu z wody.
lato stylowi.pl24 PIJ JAK NAJWIĘCEJ WODY
Gdy żar leje się z nieba, a Ty jesteś na plaży, a do tego aktywnie spędzasz czas-pływasz i uczestniczysz w grach plażowych, potrzebujesz jeszcze więcej wody niż zwykle. Odwodnienie zwiększa ryzyko udaru słonecznego, a także utrudnia regenerację skóry. W związku z tym, że się pocimy tracimy dużo płynów. Podczas przebywania na słońcu powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi około 3-4 litrów wody.
5 UWAŻAJ NA LEKI
Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że niektóre leki, które zażywasz, nawet te wydawane w aptece bez recepty, mogą zwiększać ryzyko poparzeń słonecznych. Uczulenie na słońce mogą powodować przede wszystkim leki na cukrzycę, środki przeciwdepresyjne, oraz preparaty przeciwpadaczkowe i moczopędne oraz niektóre rośliny takie jak dziurawiec czy melisa. Unikaj ich wszystkich przed planowanym opalaniem, a także upewnij się, czy nie zażywasz któregoś z wymienionych leków i produktów roślinnych.
6. WYRZUĆ PRZETERMINOWANE KOSMETYKI
Skuteczną ochroną przed promieniowaniem UV są oczywiście kosmetyki z takim filtrem. Ale pamiętaj, że te które kupiliśmy rok temu, nadają się wyłącznie do kosza, ponieważ pod wpływem czynników zewnętrznych utraciły już swoje ochronne właściwości. Mimo tego, że data przydatności pozwala nam ich jeszcze używać, powinniśmy co roku zaopatrywać się w nowe kremy z filtrem.
7. ZARAZ PO OPALANIU
Pamiętaj, aby zawsze po opalaniu nawilżyć skórę, ukojenie przyniosą preparaty z pantenolem, witaminami E i A, aloesem, oraz mentolem.

 

Tym wszystkim, którzy są jeszcze przed urlopem, życzę – skorzystajcie  – z tych rad. Wiecie sami dobrze, że mimo dużej świadomości zagrożenia, jakie niesie ze sobą przebywanie na słonecznej plaży, nie stosujemy się do większości dobrych rad …   niestety. A szkoda, przecież to takie proste! 🙂

Menu

Importer i dystrybutor - sprzedaż hurtowa/detaliczna,
stacjonarna i wysyłkowa

Generalny Przedstawiciel ESSIAC®
From Canada International Inc. w Polsce
"VOL-MAL" s.c.
Centrum Medycyny Naturalnej
42-200 Częstochowa ul. Piotrkowska 29,
godziny pracy: pon. - pt. 9:00 - 18:00

tel

+48 34 361 00 42

kom.

+48 502 167 202

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl

Prawa autorskie zastrzeżone VOL-MAL © 2018. Kopiowanie zdjęć oraz innych materiałów bez zgody P.P.H.U. "VOL-MAL" S.C. surowo zabronione.

Scroll Up