vol-mal.com.pl +48 502 167 202 +48 34 361 00 42

Jesteś tutaj:

>

Chrapanie, jakże znane i jakże uciążliwe

Chrapanie jest znanym zjawiskiem – osoby na całym świecie chrapią i zakłócają spokój innych. Nieraz małżonkowie osób chrapiących skarżą się na niemożność spania, gdy mąż lub żona chrapie i wydaje przy tym bardzo głośne dźwięki.

chrapanieJest to problem nie tylko zakłóceń snu innych osób, lecz również zagrożeń dla osoby chrapiącej. Chrapanie tworzy się, gdy wibruje podniebienie miękkie podczas snu. Chrapanie może wiązać się z bezdechem sennym, niedotlenieniem, niewyspaniem oraz notorycznym zmęczeniem. Częściej chrapią panowie, ale paniom też to się zdarza, szczególnie po menopauzie, czyli po okresie przekwitania.

Chrapanie może być groźne dla zdrowia

Chrapanie może być groźne dla zdrowia, dlatego warto wiedzieć więcej na temat tego jak pozbyć się uciążliwego chrapania. Specjalista zbada taką osobę, przeprowadzi ocenę górnych dróg oddechowych, zleci tomografię komputerową głowy i szyi, może zlecić badania polisomnograficzne oraz endoskopowe gardła. Na podstawie tych badań lekarz oceni, czy pacjent tylko chrapie, czy też cierpi na bezdech senny. Może zlecić leczenie takich zaburzeń, czyli na przykład operacje przegrody nosa, zatok przynosowych, zmniejszanie małżowin nosowych dolnych. Innym zabiegiem, kiedy inne metody jest pomagają jest wszczepienie implantów Pillar, plastyka podniebienia, skrócenie długiego języczka. Nieraz trzeba przeprowadzić plastykę podniebienia miękkiego i języczka lub usunąć migdałki podniebienne lub migdałek gardłowy.

Chrapaniu przeciwdziałać można na różne sposoby, nie zawsze konieczna jest operacja. A oto sposoby:

– zrzucenie zbędnych kilogramów

– unikanie alkoholu

– sypianie na boku lub brzuchu

Można również kupić maskę– podaje ona powietrze pod ciśnieniem.

Spanie osiem godzin dziennie oraz unikanie środków uspokajających pomagają odpocząć i niwelują chrapanie. Dym z papierosów blokuje drogi oddechowe i może przyczyniać się do powstania zjawiska chrapania. Zła dieta również może być winowajcą, czyli powodować chrapanie, dlatego warto zadbać o odpowiednie odżywianie i na noc nie zjadać ciężkich potraw.

Podsumowując, chrapanie może być poważnym problemem zdrowotnym i nie należy go lekceważyć.  Jeśli bliska osoba mówi, że chrapiesz, uwierz jej z pewnością nie wymyśliła tego. Wiem z własnego doświadczenia, że kiedy powiedziałam „ kochanie strasznie chrapiesz, wiedziałeś?” to żadnej innej odpowiedzi nie mogłam się spodziewać jak „ ja? no coś Ty, ja nie chrapię”. Myślę, że nie tylko ja mam ten „problem”. Więc jeśli usłyszałaś/łeś że w nocy zakłócasz spokój chrapaniem spróbuj się tym zainteresować, ponieważ przyczyną może być niekoniecznie tylko niegroźne zmęczenie, a coś więcej.

Menu

Importer i dystrybutor - sprzedaż hurtowa/detaliczna,
stacjonarna i wysyłkowa

Generalny Przedstawiciel ESSIAC®
From Canada International Inc. w Polsce
"VOL-MAL" s.c.
Centrum Medycyny Naturalnej
42-200 Częstochowa ul. Piotrkowska 29,
godziny pracy: pon. - pt. 9:00 - 18:00

tel

+48 34 361 00 42

kom.

+48 502 167 202

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Przelewy24.pl

Prawa autorskie zastrzeżone VOL-MAL © 2018. Kopiowanie zdjęć oraz innych materiałów bez zgody P.P.H.U. "VOL-MAL" S.C. surowo zabronione.

Scroll Up