vol-mal.com.pl +48 502 167 202 +48 34 361 00 42

Jesteś tutaj:

>

Ćwiczenia na dobre trawienie

Miesiące zimowe nie służą jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Jest zimno, mokro, wieje wiatr. Najprzyjemniejszym wówczas miejscem wydaje się dom, ulubiony fotel, a w ręce gorąca herbata czy kawa. Czas spędzamy wówczas głównie siedząc lub leżąc. Nie przemęczamy się jakąkolwiek aktywnością fizyczną.

Jednak bezruch jest największym wrogiem naszego żołądka i całego przewodu pokarmowego. Jelita rozleniwiają się i spowalniają trawienie. A niestety, w okresie świątecznym, prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego jest nam potrzebne jak nigdy.

ból brzucha (1)Zmniejszenie pracy jelit jest spowodowane spowolnieniem pracy przez tłocznię brzuszną, czyli mięśnie które umożliwiają przesuwanie się pokarmu. Kiedy ten mechanizm nie działa, jedzenie przesuwa się dużo wolniej, zaczyna zalegać w jelitach i pojawiają się problemy. Do najpopularniejszych należą bóle brzucha,  zaparcia, uczucie rozpychania w żołądku, nudności oraz wzdęcia.

Aby wspomóc pracę  jelit należy przede wszystkim zmienić dietę, na tę bogatą w błonnik. Najwięcej zawierają  go owoce (jabłka, kiwi, awokado), warzywa (brokuły, brukselka, buraki) oraz produkty pełnoziarniste. Należy zatem pamiętać o uzupełnieniu codziennej diety w kilka ich porcjach. Nawet w okresie świątecznym jest to możliwe, uwierz mi! 🙂 Warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze jedną, równie istotną rzecz. Pracę jelit mogą wspomóc także proste ćwiczenia, które można wykonywać bez wcześniejszego przygotowania. Przyda się  tylko kawałek wolnego miejsca, w miarę wygodne ubranie oraz dobre chęci. Kilka minut dziennie poświęcone na tego typu aktywność, pomoże uregulować pracę jelit oraz przywrócić im normalne funkcjonowanie. Ważne jest jednak, aby odczekać przynajmniej dwie godziny od momentu zjedzenia posiłku.

Skręty po turecku

Usiądź po turecku. Wyprostuj plecy i wciągnij brzuch. Następnie chwyć prawą dłonią lewe kolano i wykonaj skręt tułowiem w lewą stronę. Lewą rękę oprzyj za plecami, tak, aby stabilizowała skręt. Utrzymaj tę pozycję przez 10 sekund, nie zapominając o głębokim oddechu. Powtórz ćwiczenie, wykonując skręt tułowia w przeciwną stronę.

Półmostek

Klęknij z nieznacznie rozstawionymi kolanami. Oprzyj ręce na biodrach. Teraz delikatnie przechyl plecy w tył, napinając przy tym uda. Oprzyj prawą dłoń na prawej pięcie, a lewą– na lewej. Pozwól, by głowa opadła ci do tyłu. Napnij pośladki. Następnie wypchnij uda i biodra do przodu, naciskając stopy rękoma. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund, głęboko oddychając. Oderwij dłonie od stóp i powoli usiądź na piętach. Powtórz całą sekwencję jeszcze raz.

Strzałka

Połóż się na plecach na macie. Pod głowę podłóż złożony w kostkę koc. Rozluźnij ciało, wyprostuj nogi. Ręce wyciągnij wzdłuż tułowia (wierzchy dłoni przylegają do maty). W tej pozycji zamknij oczy, uspokój oddech i myśli. Wolno podciągnij zgięte w kolanach i złączone stopami nogi w kierunku pachwin. Wytrzymaj w tej pozycji, licząc do 40 i swobodnie oddychając. Powtórz ćwiczenie 5 razy.

Warto znaleźć kilka minut dziennie na ćwiczenia, które usprawnią działanie naszego przewody pokarmowego. Nie będziemy wówczas musieli rezygnować z przyjemności jakie oferuje nam świąteczny stół. Będziemy mogli zasmakować wszystkiego bez obaw o późniejsze problemy żołądkowe.

Menu

Importer i dystrybutor - sprzedaż hurtowa/detaliczna,
stacjonarna i wysyłkowa

Generalny Przedstawiciel ESSIAC®
From Canada International Inc. w Polsce
"VOL-MAL" s.c.
Centrum Medycyny Naturalnej
42-200 Częstochowa ul. Piotrkowska 29,
godziny pracy: pon. - pt. 9:00 - 18:00

tel

+48 34 361 00 42

kom.

+48 502 167 202

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Przelewy24.pl

Prawa autorskie zastrzeżone VOL-MAL © 2018. Kopiowanie zdjęć oraz innych materiałów bez zgody P.P.H.U. "VOL-MAL" S.C. surowo zabronione.

Scroll Up