vol-mal.com.pl +48 502 167 202 +48 34 361 00 42

Jesteś tutaj:

>

Ćwiczenia na piłce

W jednym z wcześniejszych artykułów porównywałam ćwiczenia pilates i fitness. Ale niezależnie od tego co wybrałaś/łeś dla siebie jako formę aktywności fizycznej, ćwiczenia na piłce to doskonała zabawa dla każdego. Piłka jest jednym z elementów zajęć pilates i fitness, aczkolwiek możemy ćwiczyć na niej niezależnie. 🙂 Dodatkowo z piłki możemy korzystać w domu, bez konieczności uczestniczenia w specjalnych zajęciach. Wystarczy poznać tylko kilka podstawowych ćwiczeń, dodać chęci i możemy zaczynać.

PIŁKAĆwiczenia na piłce to świetny sposób na wzmocnienie mięśni, zdrowy kręgosłup oraz lepszą równowagę. Nawet nie spodziewasz się ile korzyści może przynieść. Na piłce może ćwiczyć praktycznie każdy. Osoby początkujące, wybierając proste ćwiczenia, osoby starsze, gdyż nie wymagają dużej intensywności, a także osoby po przebytych kontuzjach i urazach ( można traktować je jako sposób rehabilitacji).

Piłka do ćwiczeń jest naprawdę wytrzymała, możesz wykonywać na niej ćwiczenia w pozycji siedzącej oraz leżącej. Nawet nie myśl o tym, że może pęknąć!:) Wytrzymuje ona nacisk około 300 kg, więc bez obaw. Jeżeli planujesz zakup piłki, pamiętaj aby dopasować ją do swojego wzrostu. Kiedy usiądziesz na niej, noga powinna zginać się w kolanie pod kątem 90 stopni.

Jedynym minusem ćwiczeń na piłce jest fakt , że nie jest przeznaczona dla osób, których celem jest zrzucenie tkanki tłuszczowej, gdyż tempo ćwiczeń jest wolne.  Jest to forma wzmacniania i kształtowania mięśni, dlatego dla tych osób może służyć jako dodatek do codziennych, bardziej wymagających treningów

Przedstawię Wam kilka łatwych ćwiczeń na piłce, które wzmocnią różne części ciała:

Unoszenie piłki

Połóż się na plecach. Chwyć piłkę nogami (na wysokości kostek) i unieś do góry, następnie opuść. Powtórz 15-20 razy.

cwiczenia na piłceUnoszenie nogi

Usiądź wygodnie na piłce, ręce oprzyj na biodrach. Lewą stopę oprzyj o podłogę. Prawą nogę wyprostuj, obciągając palce stóp. Unieś prawą nogę, następnie opuść, ale tak, żeby nie dotykała podłoża. Powtórz ruch 15 razy i zmień stronę.

Ćwiczenia na pośladki

Połóż się brzuchem na piłce, dłonie oprzyj z przodu o podłoże. Unoś na zmianę prawą i lewą nogę. Jeśli jesteś w stanie, unoś obie nogi równocześnie. Wykonaj 20 razy.

Ćwiczenie podobne do poprzedniego. Połóż się przodem, dłonie na podłożu. Zrób szeroki rozkrok, a następnie unieś nogi, zbliżając je jednocześnie do siebie, tak, aby pięty się zetknęły. 20 powtórzeń.

ćwiczenia na piłce2Turlanie piłki nogami

Połóż się na podłodze. Zgięte pod kątem prostym stopy połóż na piłce. Nie odrywając ich od piłki, odepchnij ją od siebie, podnosząc równocześnie biodra. Pod koniec ćwiczenia ciało powinno tworzyć linię prostą. Przyturlaj z powrotem piłkę, wracając do pozycji wyjściowej. Powtórz 20 razy.

Ściskanie piłki

Pozostając w pozycji jak w poprzednim ćwiczeniu, zegnij nogi (stopy oparte o podłogę) i włóż piłkę między kolana. Wykonaj mocny uścisk nogami, napinając mocno mięśnie ud. Wytrzymaj kilka sekund, rozluźnij uścisk. Powtórz kilka razy.

Jeśli będziesz REGULARNIE wykonywać ćwiczenia, zauważysz bardzo dobre efekty. Sama byłam zaskoczona, ponieważ kiedy chodziłam na zajęcia pilates, raz lub dwa razy w tygodniu ćwiczyliśmy na piłkach, to była dobra zabawa (szczególnie dla początkujących 🙂 ), a dodatkowo byłam pod wrażeniem jak bardzo można się zmęczyć po tak przyjemnych zajęciach J A więc warto spróbować!

 

Menu

Importer i dystrybutor - sprzedaż hurtowa/detaliczna,
stacjonarna i wysyłkowa

Generalny Przedstawiciel ESSIAC®
From Canada International Inc. w Polsce
"VOL-MAL" s.c.
Centrum Medycyny Naturalnej
42-200 Częstochowa ul. Piotrkowska 29,
godziny pracy: pon. - pt. 9:00 - 18:00

tel

+48 34 361 00 42

kom.

+48 502 167 202

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Przelewy24.pl

Prawa autorskie zastrzeżone VOL-MAL © 2018. Kopiowanie zdjęć oraz innych materiałów bez zgody P.P.H.U. "VOL-MAL" S.C. surowo zabronione.

Scroll Up