vol-mal.com.pl +48 502 167 202 +48 34 361 00 42

Jesteś tutaj:

>

Czas zwolnić tempo życia

Osłabienie, dekoncentracja i nie odparta pokusa chwilowego lenistwa, nie zawsze oznaczają coś z czym należy walczyć. Bardzo często nie bierze się to wcale ze słabości naszego charakteru, ale z nadmiaru obowiązków z którymi zmagamy się na co dzień.

stress2 Warto więc wsłuchać się w ciało, które być może próbuje Ci zakomunikować, że pora o siebie zadbać, zwolnić tempo życia i pozwolić sobie na trochę więcej luzu. Zdaję sobie sprawę, że nie zawsze jest to takie proste. Praca, dom, dzieci, dodatkowe obowiązki… i tak do wieczora, aż padamy na kanapie ze zmęczenia. Ale pamiętaj, że to TWOJE zdrowie i TWOJE ciało, więc nikt inny, jak tylko TY możesz o nie zadbać.
To kilka podpowiedzi dla Ciebie, kiedy pora powiedzieć sobie głośno i wyraźnie CZAS ZWOLNIĆ.

Czujesz zmęczenie po przespanej nocy, mimo że śpisz przez siedem – osiem godzin? Nad ranem czujesz, że brak Ci sił i dopada Cię senność? To nic innego jak reakcja Twojego organizmu, który nie regeneruje się jak powinien. Popadamy w chroniczne zmęczenie ze względu na zły tryb życia. Stale się przepracowujesz, nie uprawiasz żadnego sportu, źle się odżywiasz, nie wypoczywasz. Z takim zmęczeniem organizm nie potrafi sobie poradzić na bieżąco.

A może brakuje Ci apetytu? Jeśli nie pamiętasz kiedy ostatnio miałaś/łeś ochotę na coś pysznego, to powinna zapalić Ci się alarmowa lampka. Brak apetytu przekłada się na nieregularne jedzenie i mniejsze ilości spożywanych pokarmów. A to z kolei powoduje niedostarczanie organizmowi potrzebnych witamin i minerałów. Już po kilku tygodniach takiego zaniedbania zaczniesz odczuwać przemęczenie, właśnie z powodu rozregulowania mechanizmu metabolicznego organizmu.

Problemy z koncentracją to standardowa reakcja na nadmiar stresu i obowiązków. Zamiast myśleć jasno, czujesz gonitwę myśli lub pustkę. Jeśli zdarza Ci się to w pracy spróbuj wyjść na świeże powietrze na parę minut, jeśli tylko masz taką możliwość.  Jeżeli nie, to po skończonej pracy wybierz się na spacer. A może niedziela stanie się  odpowiednim dniem na to, aby wyłączyć komórkę i skupić się na sobie i rodzinie?

Łatwo się przeziębiasz? Stres ma wpływ na zdolność organizmu do radzenia sobie z wirusami, chorobami i stanami zapalnymi. To znaczy, że komórki układu odpornościowego pod wpływem stresu nie są w stanie poradzić sobie ze stanem zapalnym w organizmie. Może w tej sytuacji warto pomyśleć o technikach relaksacyjnych, które pozwolą Ci odpocząć i odstresować?

stresZachowujesz się inaczej niż zwykle, czujesz nieuzasadnione rozdrażnienie czy irytację. Nie uśmiechasz się tak często jak kiedyś, co zauważają już nawet Twoi znajomi i rodzina? Rozdrażnienie charakteryzuje ludzi, którzy przez dłuższy czas regularnie są pod wpływem stresu. Możesz albo spróbować znaleźć przyczynę i ją wyeliminować, a jeśli się nie da, to chociaż wypracować sobie sposób na od stresowanie się, np. wyżycie się na treningu lub wyciszenie na jodze?

Jak więc, znaleźć czas na odpoczynek i żyć spokojniej?

Oczywiście nie ma złotego środka. Każdy zna siebie najlepiej, swoje życie, nawyki, przyzwyczajenia. Każdy z nas ma jakieś  cele i plany do osiągnięcia, które w mniejszym albo większym stopniu mają wpływ na tempo naszego życia.

Jeśli chcesz nieco zwolnić, pamiętaj, że przede wszystkim musisz ustalić swój własny czas na odpoczynek i traktuj go jak coś bardzo cennego. W ciągu dnia zarezerwuj dla siebie chociaż godzinkę. Weź kąpiel, zdrzemnij się, obejrzyj serial. Tylko absolutnie nie rozmyślaj nad tym, czy dobrze robisz, czy powinnaś/powinieneś,  nie czuj się winna/y! Niech to sprawia przyjemność. Na pewno jest wiele takich rzeczy, za które Twój organizm Ci „podziękuje”.

Kiedy przychodzi weekend, zamiast doprowadzać dom do perfekcyjnego porządku, wybierz się z najbliższymi na spacer, do znajomych, może do kina albo teatru? Taki wypad na pewno pozwoli Ci odzyskać energię po całym stresującym tygodniu w pracy.

Wszystko w Twoich rękach! : )

Menu

Importer i dystrybutor - sprzedaż hurtowa/detaliczna,
stacjonarna i wysyłkowa

Generalny Przedstawiciel ESSIAC®
From Canada International Inc. w Polsce
"VOL-MAL" s.c.
Centrum Medycyny Naturalnej
42-200 Częstochowa ul. Piotrkowska 29,
godziny pracy: pon. - pt. 9:00 - 18:00

tel

+48 34 361 00 42

kom.

+48 502 167 202

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Przelewy24.pl

Prawa autorskie zastrzeżone VOL-MAL © 2018. Kopiowanie zdjęć oraz innych materiałów bez zgody P.P.H.U. "VOL-MAL" S.C. surowo zabronione.

Scroll Up