vol-mal.com.pl +48 502 167 202 +48 34 361 00 42

Jesteś tutaj:

>

Czy e-papierosy mogą pomóc rzucić palenie?

W Polsce moda na e-palenie weszła około 2009 roku, prawdopodobnie poprzez kolejne zakazy dotyczące palenia tytoniu w miejscach publicznych. Wtedy zaczęło się wydawać, że e-papierosy to idealna alternatywa dla tych tradycyjnych.

Wiele osób nałogowo palących tradycyjne papierosy, sięga po ich elektroniczny odpowiednik z nadzieją, rzucenia palenia. Faktem jest, że powala im dostarczyć do organizmu nikotynę oraz neutralizuje „odruch palacza”. Znaczący jest znacznie niższy koszt e-palenia pozwalający zaoszczędzić kilka tysięcy złotych, czyli w wielu przypadkach cena staje się dodatkową motywacją do ich zamiany.

Dziś elektronicznych papierosów używają miliony ludzi, produkt sprawdza się doskonale i zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie.

CO TO SĄ E-PAPIEROSY?E_papieros_ego_PL

E-papieros, czyli elektroniczny papieros, to zasilane bateryjnie urządzenie, które imituje palenie. Podczas zaciągania się, atomizer odparowuje ciekły roztwór nikotyny (tak zwany liquid), w postaci pary podobnej do dymu, które użytkownik wdycha.

E-papieros  nie wydziela zapachu, nie wytwarza szkodliwego dymu i ok. 400 chemicznych substancji wydzielających się podczas tradycyjnego spalania tytoniu. W procesie spalania glikolu nie występuje wiele dodatków znajdujących się w tradycyjnym papierosie, w tym smoliste substancje rakotwórcze.

 

SAMSUNG ZA I PRZECIW E- PAPIEROSOM

Zwolennicy podkreślają, że dzięki elektronicznym papierosom możemy dostarczyć do organizmu nikotynę bez ponad 400 szkodliwych substancji rakotwórczych zawartych w tradycyjnych papierosach. Innym argumentem jest też całkowite bezpieczeństwo dla otoczenia, nie powstaje ryzyko pożaru, nie zaśmieca się otoczenia niedopałkami, nie zanieczyszczają powietrza. Dodatkowo można sporo zaoszczędzić, palić je praktycznie wszędzie, a o biernym paleniu nie ma mowy, ponieważ elektroniczne papierosy nie wytwarzają szkodliwego dymu.

Przeciwnicy natomiast podkreślają, że wciąż za mało wiemy o szkodliwości e-papierosów, oraz czy rzeczywiście pomagają w rzucaniu palenia. Może przeciwnie- ponieważ, palacze wszędzie tam gdzie mogą palą zwykłe papierosy, a w pracy czy w restauracji wyciągają te elektroniczne. Kolejny zarzut: e-papierosy zawierają nikotynę czyli mogą uzależniać, oraz utrwalają nawyki związane z normalnym paleniem papierosów.

Kto ma rację? Może podzielisz się swoją opinią w komentarzu ? ?

SKRAJNE OPINIE LEKARZY

Zdania lekarzy, także są podzielone w kwestii elektronicznych papierosów.

W „Dzienniku Polskim” doktor Rafał Babiak napisał:

„E-papierosy są groźniejsze, bo w wydychanym dymie są o wiele mniejsze cząsteczki niż w dymie z tradycyjnego papierosa. Jest tam nikotyna, która przenika głęboko do organizmu i trwale uzależnia. Dym z e-papierosa jest mniej widoczny, ale właśnie za sprawą wielkości drobin. A substancji szkodliwych zawartych w nim, np. smakowych, które przy podgrzaniu są szkodliwe, jest podobnie dużo jak w tradycyjnych wyrobach tytoniowych.”

dodaje jeszcze:

„Nie ma żadnych wiarygodnych badań co do nieszkodliwości e-papierosów, bo to nowinka i musi minąć trochę czasu, by zaobserwować efekty ich palenia. Co więcej, znam opracowanie z Grecji, które dowodzi, że e-papierosy są o wiele bardziej szkodliwe dla zdrowia niż zwykłe przez zawartą w nich dużą ilość nikotyny, która głęboko wnika w organizm”

Profesor Andrzej Sobczak ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, na podstawie swoich badań, przedstawia w „Rzeczpospolitej” zupełnie odmienne zdanie. Wg niego ilość toksycznych związków w papierosach elektronicznych jest mniejsza, niż w dymie tradycyjnego papierosa. A ilość nikotyny dostającej się do płuc użytkownika papierosów elektronicznych jest około pięciokrotnie niższa, niż w przypadku zwykłego papierosa. Nie ulega też wątpliwości, że w porównaniu do zwykłych papierosów, ich elektroniczny odpowiednik zawiera zdecydowanie mniej związków chemicznych.

PODSUMOWUJĄC ….

  1. Czy powyższe powody przekonują Cię, że e-papierosy nie są szkodliwe dla Ciebie i Twojej rodziny?
  2. Czy dzięki e-papierosom można w ogóle rzucić palenie?
  3. A może warto namówić bliskich do zaprzestania  palenia papierosów?

Ani to tanie, ani to zdrowe, ani to pachnące ?

Są nam znane zdrowe sposoby rozstawania się z nałogiem tytoniowym.

Można to zrobić szybko, bezboleśnie.

Wyzbyć się głodu nikotynowego – najtrudniejszego elementu przy rzucaniu palenia.

Menu

Importer i dystrybutor - sprzedaż hurtowa/detaliczna,
stacjonarna i wysyłkowa

Generalny Przedstawiciel ESSIAC®
From Canada International Inc. w Polsce
"VOL-MAL" s.c.
Centrum Medycyny Naturalnej
42-200 Częstochowa ul. Piotrkowska 29,
godziny pracy: pon. - pt. 9:00 - 18:00

tel

+48 34 361 00 42

kom.

+48 502 167 202

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl

Prawa autorskie zastrzeżone VOL-MAL © 2018. Kopiowanie zdjęć oraz innych materiałów bez zgody P.P.H.U. "VOL-MAL" S.C. surowo zabronione.

Scroll Up