vol-mal.com.pl +48 502 167 202 +48 34 361 00 42

Jesteś tutaj:

>

Energia na cały dzień

Już od samego rana czujesz zmęczenie i nie masz energii aby wstać z łóżka i zacząć działać? Jeśli już udaje Ci się dotrwać do południa, znów zaczynasz ziewać i tracisz moc… Ciężko jest się skupić, myśleć i podejmować decyzję… a to dopiero połowa dnia! Znasz tą historię? Ja doskonale.

kawaCzy kolejna wypita kawa zacznie działać? Nie sądzę… Nieustanne pompowanie w siebie kofeiny nie jest konieczne, aby zyskać energię na cały dzień.  Spróbuj naturalnych środków pobudzających nasz organizm. Bo co w największym stopniu wpływa na poziom energii? Oczywiście to co jemy na co dzień. Potrzebujesz dobrej jakości jedzenia, aby nie narażać się na gwałtowne spadki i wzrost poziomu energii. To nic innego jak utrzymanie stałego poziomu cukru we krwi. Jest kilka sposobów, aby zamiast ziewania, cieszyć się dniem i planować kolejne zajęcia, które przynoszą radość!

Zjedz śniadanie bogate w białko. Poranny posiłek pełen białka pomoże komórkom mózgowym prawidłowo funkcjonować. Spróbuj jajecznicy z kozim serem, albo naleśników z bananem. Takie pyszne, a dodatkowo zdrowe! Wyjdziesz z porannego odrętwienia, oraz pozbędziesz się ochoty na podjadanie… : )

Jeśli po śniadaniu zaserwujesz sobie kawę, pamiętaj o magnezowej przekąsce. Mogą to być orzechy, pestki dyni, albo słonecznika. Magnez koi nerwy, poprawia proces koncentracji  i myślenia. Zaś jego niedobór odczuwamy poczuciem zmęczenia.  Nie zapominaj także o tym, że zbyt duża ilość kawy wypłukuje z naszego organizmy magnez! Więc przekąski miej zawsze przy sobie : )

Żuj miętową gumę albo ssij miętowe cukierki. Dziwne?  Chodzi tutaj o zapach, gdyż aromat mięty pobudza oraz zwiększa energię fizyczną i psychiczną.
Już samo żucie gumy nawet owocowej, działa pozytywnie, ponieważ poprawia sprawność naszej pamięci… Jak to? Ruchy żuchwy podczas żucia zwiększają przepływ krwi do mózgu, co poprawia jego utlenienie.  : )

Pij dużo wody. Wystarczy mały niedobór wody i możemy czuć przytłaczającą senność. Ponad 70% mózgu składa się z wody i to od niej zależy prowadzenie impulsów nerwowych. Jeśli masz problem ze skupieniem się, prawdopodobnie brakuje Ci wody. Najlepiej byłoby pić ją regularnie przez cały dzień małymi porcjami. Ale wiem z własnego doświadczenia, że kiedy wpada się w wir pracy zapominamy o nawyku picia. Dlatego powinniśmy zawsze mieć przy sobie postawioną małą butelkę wody, tak aby była w zasięgu ręki. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia, po jakimś czasie picie wody będzie Twoim nawykiem : ) Należy tylko mieć świadomość jak jest ważna dla naszego organizmu w ciągu dnia.

Pomieszczenie w którym przebywasz, pracujesz czy odpoczywasz zawsze powinno być przewietrzone. Zbyt wysoka temperatura sprzyja sennej atmosferze. W chłodniejszych pomieszczeniu ciało musi spalić więcej kalorii, pompować więcej krwi i ogólnie być bardziej aktywne. Dodatkowo pamiętaj o naturalnym oświetleniu, jest niezwykle ważne,  daje znak organizmowi, że pora się obudzić  i brać do pracy : )

energiaRuch to zdrowie, stare, ale jakże prawdziwe powiedzenie : ) Być może kończąc pracę możesz pozwolić sobie na powrót do domu spacerując? Dotlenisz swój organizm i zyskasz energię. Kiedy pogoda dopisuje warto korzystać z takich okazji , żeby jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Już niedługo zima, więc trzeba chwytać w garści jak najwięcej pięknych dni! : )

Unikaj napojów energetycznych. Niemal natychmiast dodają energii, więc kuszą niesamowicie. Jednak poza tym, że są mocno słodzone i na pewno nie poprawią Twojej sylwetki, krotko działają. W efekcie po jakimś czasie dopadnie Cie jeszcze większe zmęczenie niż przez wypiciem napoju.

Postaw na węglowodany złożone. Zaserwuj sobie na obiad danie z makaronem, grochem, fasolą, ciecierzycą, soczewicą. Wieczorem zjedz pełnoziarniste pieczywo. Dostarczysz do organizmu odpowiednią dawkę glukozy do mózgu i dużo energii.

Znajdź coś dla siebie, co sprawia Ci wielką radość. Może jakieś dodatkowe zajęcia, które zmobilizują Cię do działania, do wyjścia z domu na krótki spacer. Mogą to być nawet zajęcia wykonywane w domu, ważne aby nie siedzieć bezczynnie, bo to nas rozleniwia… a przecież chodzi o to aby mieć ENERGIĘ na cały dzień : )

Menu

Importer i dystrybutor - sprzedaż hurtowa/detaliczna,
stacjonarna i wysyłkowa

Generalny Przedstawiciel ESSIAC®
From Canada International Inc. w Polsce
"VOL-MAL" s.c.
Centrum Medycyny Naturalnej
42-200 Częstochowa ul. Piotrkowska 29,
godziny pracy: pon. - pt. 9:00 - 18:00

tel

+48 34 361 00 42

kom.

+48 502 167 202

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl

Prawa autorskie zastrzeżone VOL-MAL © 2018. Kopiowanie zdjęć oraz innych materiałów bez zgody P.P.H.U. "VOL-MAL" S.C. surowo zabronione.

Scroll Up