vol-mal.com.pl +48 502 167 202 +48 34 361 00 42

Jesteś tutaj:

>

Fitness czy pilates? Co wybierzesz dla siebie?

Czy wiesz jaka forma aktywności fizycznej jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia ?

Pomogę Ci dowiedzieć się, jaka jest różnica między ćwiczeniami fitness a pilates i chociaż obydwie formy mają na celu poprawę Twojego wyglądu oraz samopoczucia, to znacznie różnią się od siebie.

Już prawie w każdym mieście masz dostęp do tej formy aktywności fizycznej. Coraz więcej osób docenia pozytywne skutki uczestnictwa w zajęciach lub indywidualnych ćwiczeniach w zaciszu domowego ogniska. Przystępna forma zajęć oraz przystosowanie większości sal treningowych do Twoich indywidualnych potrzeb sprawia, że w każdej chwili możesz podjąć to wyzwanie. Warto tutaj zaznaczyć, że coraz więcej osób chętnie uczestniczy w tego typu formach aktywności fizycznej.

pilates na sali Pilates to ćwiczenia psychofizyczne, które działają nie tylko na nasze ciało, lecz również na sferę duchową. To zupełnie wyjątkowy rodzaj aktywności ruchowej znacząco różniący się od innych zajęć, takich jak joga czy fitness.

Zajęcia pilates prowadzone są na matach przy użyciu małych i dużych piłek, taśm elastycznych oraz obręczy.  Można również ćwiczyć wykorzystując jedynie maty.

Ćwiczenia pilates mogą być wykonywane przez osoby w różnym wieku i o różnej kondycji fizycznej. Niemal każde ćwiczenie posiada kilka stopni trudności. Dzięki temu po opanowaniu podstawowej wersji można podejmować kolejne wyzwania, zwiększając zaawansowanie i intensywność treningu.

Podstawowymi zasadami gimnastyki typu pilates są: kontrola i płynność ruchów, relaksacja psychofizyczna, koncentracja i uwaga przy każdym wykonywaniu ruchu związana z prawidłowym oddychaniem oraz silne centrum

Podstawowe korzyści z ćwiczeń Pilatesu:

-poprawa postawy ciała
-zwiększona świadomość własnego ruchu
-wzmocnienie mięśni całego ciała
-dotlenienie organizmu i polepszenie wentylacji płuc
-utrata zbędnych kilogramów

fitnessCiekawą alternatywą dla powyższej formy aktywności fizycznej jest fitness, będący połączeniem aerobiku z muzyką w którym staramy się ćwiczyć wraz z jej rytmem.

Fitness to ruch i aktywność fizyczna, to dynamiczny sposób na dobre samopoczucie pod względem fizycznym, psychicznym, jak również socjologicznym.

 

Podstawowymi korzyściami fitnessu są:

– Poprawa wydolności krążenia
– Zwiększenie wydolności płuc i serca
– Utrata zbędnych kilogramów
– Obniżenie poziomu cholesterolu
– Obniżenie stresu i niepokoju

Zarówno fitness jak i pilates pomagają w spalaniu tłuszczu i przynoszą spektakularne efekty.  Istnieje jednak  ta różnica, że fitness to ćwiczenia bardziej ruchowe, siłowe , dla tych bardziej aktywnych . Pilates  zaś można nazwać gimnastyką dla bardziej leniwych.

Jeśli uczestniczysz w podobnych zajęciach podziel się z nami tą wiedzą , zapewne każda wskazówka dotycząca podobnych rodzajów aktywności będzie cenna. Pamiętaj o tym żeby polubić nas na Facebooku !:)

Menu

Importer i dystrybutor - sprzedaż hurtowa/detaliczna,
stacjonarna i wysyłkowa

Generalny Przedstawiciel ESSIAC®
From Canada International Inc. w Polsce
"VOL-MAL" s.c.
Centrum Medycyny Naturalnej
42-200 Częstochowa ul. Piotrkowska 29,
godziny pracy: pon. - pt. 9:00 - 18:00

tel

+48 34 361 00 42

kom.

+48 502 167 202

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl

Prawa autorskie zastrzeżone VOL-MAL © 2018. Kopiowanie zdjęć oraz innych materiałów bez zgody P.P.H.U. "VOL-MAL" S.C. surowo zabronione.

Scroll Up