vol-mal.com.pl +48 502 167 202 +48 34 361 00 42

Jesteś tutaj:

>

Jak rzucić palenie i nie przytyć?

Udało Ci się rzucić palenie ?  Rewelacja !  Gratuluję Tobie !    Ale być może, pojawił się inny problem, zwiększony apetyt  …  a co za tym idzie ?  Brak kontroli nad tym co jesz i kiedy jesz.  Zbędne kilogramy.  Nie martw się  – najważniejsze jest to, abyś  już od samego początku, zaczął  wyrobić w sobie zdrowe nawyki żywieniowe.

Papieros

Osoby, które palą nałogowo, nie przykładają nadmiernej wagi do     właściwego odżywiania, jadają źle zbilansowane,nieregularne posiłki. Nie są fanami uprawiania aktywności fizycznej. Rzucając palenie należy zainteresować się wyżej wymienionymi tematami, to sposób na to aby nie rezygnować z dotychczasowej sylwetki.
Po pierwsze, ciesz się smakiem !
Większość osób rzucających palenie ma poczucie, że pociąga to za sobą przyrost wagi .. rzeczywiście coś w tym jest. Palenie powoduje zmianę smaków, odwracalną w momencie rzucenia palenia. To co dotychczas było mdłe, powoli staje się smaczne, to normalne i ciesz się tym. Może na nowo odkryjesz przyjemność z jedzenia świeżych owoców i warzyw ? To na pewno nie zagrozi Twojej sylwetce : ) Owoce i warzywa są bogate w witaminę C i beta-karonet, których niedobory mają palacze. Szczególnie dużo witaminy C mają: papryka czerwona,zielona pietruszka, truskawka, czarna porzeczka, brokuły. Beta-karoten zaś znajdziesz w marchewce, morelach, brzoskwini oraz w zielonych warzywach liściastych np. w szpinaku.

Sięgaj po przekąski , odwróć uwagę..truskawki
Jesz więcej z powodu powrotu smaku oraz węchu po rzuceniu palenia. Inna przyczyną może być nawyk, którego Ci brakuje i próbujesz podjadać zamiast sięgać po papierosa. Jest na to rada, chociaż może wydaje się banalna … ale w sytuacji  nieodpartej pokusy sięgnięcia po papierosa – wyjdź z domu i zajmij czymś myśli, odwróć uwagę innym zajęciem. Wskocz na rower , idź na basen,       a dzięki temu na pewno Twoja sylwetka, o którą się martwisz, zyska dodatkowe punkty : )  Do podjadania użyj suszonych jabłek, miej je zawsze pod ręką, jak kiedyś papierosy. Suszone jabłko jest lesze od gumy do żucia, cukierków, słonecznika …  pozwala ruszać szczęką, nie pobudza zbędnie soków trawiennych, nie dostarcza zbędnych kalorii , natomiast pozwala odrobinkę uzupełniać brakujące witaminy i mikroelementy.    Na początku, to pewnie będzie trochę ciężko , ale da się !

Kolejna zasada: planuj swoje posiłki.
Najważniejsze jest to aby jeść regularnie, to oczywiście nie tylko dotyczy tych którzy rzucają palenie, a nas wszystkich. Nie robiąc tego, jesteśmy narażeni na ataki wilczego głodu, a wtedy ciężko jest zapanować nad tym ile zjemy i co zjemy .. Dlatego najlepiej planuj swoje posiłki. Jedz co 3 – 4 godziny, weź drugie śniadanie do pracy, przygotuj sobie warzywa pokrojone w słupki, które w ciągu dnia możesz schrupać, wtedy kiedy tylko masz ochotę. Dzięki temu pokusa zamówienia pizzy będzie mniejsza, spróbuj. Dodaj do Twojego jadłospisu chude produkty białkowe: ryby, owoce morza – jak lubisz – jajka, niskotłuszczowy twaróg, drób, produkty zawierające węglowodany złożone: razowe pieczywo, brązowy ryż, itp.

Dodatkowo: notuj co zjadasz i kontroluj swoją wagę.
Notuj wszystko co i kiedy zjadasz, prowadź coś na wzór pamiętnika żywieniowego. To pomoże ci kontrolować wszystkie Twoje posiłki, a nawet zrezygnować w późniejszym czasie z produktów, których być może nadużywasz. Zapisuj także swoją masę ciała. Waż się co 2 tygodnie, ale pamiętaj – zawsze o tej samej porze i w tych samych warunkach. Jeśli stanie się to Twoim nawykiem … nie będzie to żadnym problemem dla Ciebie.

warzywaNa zakończenie: aktywność fizyczna ! Jest ważna, ale nic na siłę. Powinna być dostosowana do Twojej aktualnej wydolności fizycznej. Nie zamęczaj się sportem, którego nie lubisz. Znajdź coś co sprawi Ci przyjemność. Nawet jeśli myślisz o spacerach .. to jak najbardziej ! Codzienny 20-30 minutowy szybki spacer też jest formą aktywności fizycznej.  Pamiętaj, jakakolwiek forma aktywności fizycznej jest lepsza niż jej brak : )

 

Menu

Importer i dystrybutor - sprzedaż hurtowa/detaliczna,
stacjonarna i wysyłkowa

Generalny Przedstawiciel ESSIAC®
From Canada International Inc. w Polsce
"VOL-MAL" s.c.
Centrum Medycyny Naturalnej
42-200 Częstochowa ul. Piotrkowska 29,
godziny pracy: pon. - pt. 9:00 - 18:00

tel

+48 34 361 00 42

kom.

+48 502 167 202

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl

Prawa autorskie zastrzeżone VOL-MAL © 2018. Kopiowanie zdjęć oraz innych materiałów bez zgody P.P.H.U. "VOL-MAL" S.C. surowo zabronione.

Scroll Up