vol-mal.com.pl +48 502 167 202 +48 34 361 00 42

Jesteś tutaj:

>

Jak sok, to tylko naturalny

Zdrowe odżywianie, oraz zażywanie naturalnych soków znane jest i praktykowane na całym świecie. Jeśli jeszcze nie jesteś wśród osób, które wybrały soki naturalne i świeże, to pora na zmiany : ) sok owocowySzczególnie o tej porze roku, przyda Ci się codzienna dawka witamin, nie tych z kartonu czy z butelki. Z pewnością wszyscy łatwo wskażą różnicę pomiędzy sokami wyciśniętymi w domu a kupionymi w sklepie. Te ze sklepu prawie wszystkie to koncentraty rozcieńczone z wodą z dodatkowymi barwnikami oraz cukrem i prawie zawsze z dodatkiem konserwantów. Soki przygotowane samodzielnie w domu, nie podlegają żadnym procesom grożącym utratą wartości.

W skład świeżych warzyw i owoców wchodzą ważne dla organizmu witaminy i minerały, między innymi witaminy A, E, C i B, kwas foliowy, wapń, magnez, potas. Są to substancje niezbędne dla zachowania zdrowia. Dodatkowo codzienne picie naturalnych soków dostarcza nam niezbędnej do wody, której Ty też z pewnością pijesz za mało.

Idealnym rozwiązaniem pozwalającym cieszyć się smakiem pysznych soków każdego dnia jest wyciskarka do owoców. Można oczywiście również wyciskać ręcznie, ale jest to mało wygodny i efektywny sposób. Takie narzędzie umożliwia zachowanie struktury biologicznie czynnych enzymów zawartych w esencji soków owocowych czy warzywnych. Nie poleca się korzystania z sokowirówki, ponieważ przy wysokiej temperaturze produkcji, większość cennych  wartości, zwyczajnie wyparowują. Ja osobiście posiadam wyciskarkę tylko do owoców cytrusowych, ale mając dodatkowo blender mogę z łatwością przyrządzić sok pomarańczowo bananowy. J

W punktach mam dla Ciebie skrót informacji na temat zdrowych świeżych soczków, zatem:

1. Soki im świeższe, tym lepsze. Staraj się spożywać soki tego samego dnia, którego zostały wyciśnięte. Jeśli chcesz sok przechowywać dłużej to koniecznie trzymaj go w lodówce zamknięty w hermetycznym pojemniku (naczyniu), najlepiej szklanym.

2.Jeśli przywykłeś do sklepowych soków, konsystencja i smak świeżych soków może na początku Cię drażnić. Są one gęstsze i bardziej intensywne w smaku, mogą mieć przedziwne kolory. Spróbuj i daj im szansę! One naprawdę są o wiele lepsze i zdrowsze niż te ze sklepowej pułki.

3. Zalecamy aby dorośli pili sok nierozcieńczony (dzieciom zaleca się rozcieńczone), ale jeśli wolą rozcieńczony, nic nie stoi na przeszkodzie. Do tego celu zalecamy wykorzystanie wody nisko mineralizowanej (wysoko mineralizowane wody mogą zmienić smak soku).

4. Nigdy nie mieszaj soków owocowych z warzywnymi, by uniknąć sensacji żołądkowych. Wyjątkiem tutaj jest marchew i jabłko.

5. Jeśli chorujesz na jakieś choroby przewlekłe warto abyś skonsultował się z lekarzem i posłuchał jego rad. Na przykład cukrzykom zaleca się poprzestanie na sokach warzywnych.

sok pomarańczowyNaturalne soki zbawiennie wpływają na nasze zdrowie. Chociaż najwięcej wartości odżywczych dają nam soki przyrządzone z zielonych warzyw i owoców. Wymienione korzyści wiążą się przede wszystkim z obecnością składnika jakim jest chlorofil.

 

 

 • Neutralizacja toksyn.
 • Zmniejszanie nadmiernego pocenia.
 • Usprawnianie naturalnego drenażu nosa.
 • Łagodzenie objawów związanych z żylakami układu pokarmowego.
 • Przeciwdziałanie niektórym stanom zapalnym wątroby.
 • Uśmierzanie bólu w przypadku bolesnych hemoroidów.
 • Wzmacnianie układu naczyniowego.
 • Łagodzenie objawów astmy.
 • Wywieranie korzystnego wpływu na narządy limfatyczne.
 • Niszczenie bakterii w ranach. Przyspiesza tym samym gojenie ran.
 • Uśmierzanie bólu wywołanego stanami zapalnymi.

Podsumowując, to jakie soki będziemy pić zależy od nas, od naszych upodobań. Jedynie co nas może ograniczać to wyobraźnia, ale z tym każdy myślę sobie poradzi : ) Wszystkie wcześniej wymienione zalety to jedno, a prostota przygotowania to drugie. Uważam, że Ty także możesz stać się smakoszem zdrowych i świeżych soków, jestem także przekonana, że domownicy zasmakują się w nich bez pamięci.

Menu

Importer i dystrybutor - sprzedaż hurtowa/detaliczna,
stacjonarna i wysyłkowa

Generalny Przedstawiciel ESSIAC®
From Canada International Inc. w Polsce
"VOL-MAL" s.c.
Centrum Medycyny Naturalnej
42-200 Częstochowa ul. Piotrkowska 29,
godziny pracy: pon. - pt. 9:00 - 18:00

tel

+48 34 361 00 42

kom.

+48 502 167 202

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl

Prawa autorskie zastrzeżone VOL-MAL © 2018. Kopiowanie zdjęć oraz innych materiałów bez zgody P.P.H.U. "VOL-MAL" S.C. surowo zabronione.

Scroll Up