vol-mal.com.pl +48 502 167 202 +48 34 361 00 42

Jesteś tutaj:

>

Lubię Chodzić Bez Butów – Bose Stopy Dla Zdrowia !

Stopy noszą nas przez całe nasze życie. Są nieocenione. To od nich zaczynamy każdy nasz krok. Wymagają naszej uwagi, pielęgnacji i wygody, a tej dajemy im najmniej, zapominając, że to one nas noszą. Przypominamy sobie o nich gdy nas bolą, puchną i już nie chcą nas nosić.

Mówi się, że szewc bez butów chodzi. Dziś można dopowiedzieć, że dobrze robi.

Lekarze od dawna informują, że chodzenie boso ma zbawienny wpływ dla naszych stóp i dla całego organizmu. bose stopy 4Dlaczego? Dzięki temu, że chodzimy bez boso dajemy stopom szansę odpocząć od twardego i niewygodnego obuwia. Nawet najpiękniejsze buty, zwłaszcza zakryte pozbawiają stopy dopływu powietrza. Zły wpływ na zdrowie stóp mają również twarde podeszwy, wysokie obcasy i wżynające się w skórę paski lub dekoracyjne rzemyki, kleje, barwniki, syntetyczne podeszwy.

Chodzenie boso wskazane jest zwłaszcza latem. Dzięki temu zapewnia się odpowiednią wentylację i działanie relaksacyjne na zmęczone obuwiem stopy. Spacer bez butów wzmacnia mięśnie i więzadła stóp, nóg, pozwala na szybszą regenerację skóry. Bieganie boso łagodzi przeciążenia, na jakie narażone są stopy. Ćwiczenia stóp to jest chodzenie na palcach, piętach czy zewnętrznych krawędziach oraz chwytanie palcami stóp małych przedmiotów, wzmacniają mięśnie podbicia. Jeśli chodzimy boso po szorstkiej powierzchni, dodatkowo możemy zapewnić stopom naturalny peeling. Nawet chwilowe zdjęcie butów pozwala na odprężenie całego ciała. Zwłaszcza jeśli wcześniej długo były noszone, np. buty na wysokim obcasie. Ponadto chodzenie boso zapobiega bólom pleców, a także pozwala przyspieszyć gojenie wszelkich otarć i bose stopy 2odcisków.

Chodzenie boso wskazane jest zwłaszcza dla małych dzieci, których stópki dopiero się kształtują. Dzięki temu maluszki mogą prawidłowo się rozwijać, a także ćwiczyć swój układ ruchowy, zwłaszcza stawy. Bieganie na bosaka zahartuje dziecko, pomoże również zapobiec płaskostopiu.

Bez obuwia nie powinny jednak chodzić osoby z wieloletnia cukrzycą. Związane jest to z powikłaniami wywoływanymi przez tę chorobę – z neuropatią nerwów obwodowych, która objawia się między innymi zaburzeniami czucia bólu na kończynach dolnych. Może prowadzić to do nieświadomych skaleczeń stóp, a co za tym idzie trudno gojących się ran lub owrzodzeń mogących nawet spowodować powstanie tzw. stopy cukrzycowej. Zachowanie ostrożności pomoże uchronić się przed przykrymi konsekwencjami.

O tym, że chodzenie bez butów jest zdrowe Polacy wiedzą nie od dziś. Badania pokazują iż ponad dwie trzecie Polaków przyznaje, że zdarza się im chodzić boso. Wpływ na to ma miłe w dotyku podłoże lub…letnie miesiące, które pozwalają refleksoterapiana przyjemny spacer bez obuwia np. nad morzem.

Część z nas chodzi boso nie tylko po miłym w dotyku podłożu i nie tylko w lecie ale również w innych porach roku.

Te osoby wiedzą, oprócz tego co było podane wyżej, że w stopach tak jak i na innych częściach ciała znajdują się receptory mające bezpośrednie połączenie z każdą częścią i organem ciała. Poprzez chodzenie np. po kamykach, uciskamy czyli masujemy te receptory, co wywołuje pozytywną reakcję w organizmie np. poprawę krążenia w dolnej części ciała, zmniejszenie bólu, uczucie lekkości. Chodzenie na boso po kamykach ogólnie poprawia naszą kondycję psych-fizyczną, czyli przy okazji zwiększa wydolność organizmu.

Znacie Pana Wojciecha Cejrowskiego – publicystę, autora książek i podróżnika. Jest on najbardziej znanym w Polsce propagatorem chodzenia boso.

 

#mięśnie #więzadła #ZdroweStopy #ChodzenieBoso #Receptory #ZwiększaćOdporność #PoprawićSamopoczucie

Menu

Importer i dystrybutor - sprzedaż hurtowa/detaliczna,
stacjonarna i wysyłkowa

Generalny Przedstawiciel ESSIAC®
From Canada International Inc. w Polsce
"VOL-MAL" s.c.
Centrum Medycyny Naturalnej
42-200 Częstochowa ul. Piotrkowska 29,
godziny pracy: pon. - pt. 9:00 - 18:00

tel

+48 34 361 00 42

kom.

+48 502 167 202

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl

Prawa autorskie zastrzeżone VOL-MAL © 2018. Kopiowanie zdjęć oraz innych materiałów bez zgody P.P.H.U. "VOL-MAL" S.C. surowo zabronione.

Scroll Up