vol-mal.com.pl +48 502 167 202 +48 34 361 00 42

Jesteś tutaj:

>

Na zdrowie-UŚMIECH!

Uśmiechamy się, kiedy coś nas cieszy lub bawi. To oznaka tego, że jesteśmy szczęśliwi, w ten sposób wyrażamy nasze zadowolenie i nastrój.  To nasza największa broń w ukazywaniu jaka naprawdę jest nasza dusza.

usmiechh Uwielbiam się śmiać. Humor pozwala mi czuć się lepiej, zwiększa energię,  chroni przed szkodliwym działaniem stresu.  Śmiech rozprasza negatywne emocje. Zapominam o kłopotach i smutku 🙂  A przy tym dobrze się bawię!

Czy uśmiech Twój albo Twoich bliskich, również ma na Ciebie taki zbawienny wpływ?
Doceń tę spontaniczną formę okazywania emocji i ŚMIEJ SIĘ, gdy tylko masz okazję!

Śmiech sprawia, że dotleniasz organizm.

Śmiejąc się nabierasz trzy razy więcej powietrza niż normalnie. Pogłębiony wdech, dłuższy wydech i gwałtowne skurcze mięśni przepony oczyszczają płuca ze szkodliwych substancji. Układ krążenia zostaje pobudzony do pracy, sprawniej roznosi tlen we krwi do wszystkich tkanek.

Śmiech zwiększa odporność

Będąc radosnym zwiększasz produkcję limfocytów T, których zadaniem jest niszczenie wirusów. We krwi pojawiają się inne przeciwciała chroniące błony śluzowe górnych dróg oddechowych przed wnikającymi do organizmu zarazkami.

Śmiech rozładowuje stres

Śmiech hamuje wydzielanie tzw. hormonów stresu. Rozładowuje skumulowane emocje. Śmiejąc się, możesz dać upust złości i uporać się ze stresem. Być może spojrzysz na problemy z innej perspektywy?

Śmiech poprawia nastrój

Spontaniczny śmiech pozytywnie wpływa na Twoje samopoczucie, uwalniając endorfiny. Wszyscy wiemy, że to hormony szczęścia J To one znoszą ból, wywołując tym samym uczucie zadowolenia.

Wybuch radości jest jak potężny zastrzyk energii. Nagle masz więcej chęci do pracy czy zabawy.

Śmiech upiększa

Śmiech, powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, wpływa na lepsze odżywienie skóry. Mogą pojawić się na Twojej twarzy delikatne zmarszczki tzn. kurze łapki, które tak naprawdę tylko dodają uroku J

I co najważniejsze, śmiech wzbudza sympatię

Pogodne osoby są odbierane przez innych jako przyjaźnie nastawione do świata, wydają się sympatyczniejsze i dodatkowo bardziej atrakcyjne! Człowiek radosny wzbudza zaufanie, łatwiej zjednuje sobie ludzi. Przyjemniej jest spędzać czas wśród ludzi z poczuciem humoru, kiedy możemy się dobrze bawić i zapomnieć o codziennych troskach,  prawda?

Czy sami sobie możemy poprawić humor? 

Oczywiście, że tak, tylko spróbuj! Ważne jest aby utrzymywać kontaktz ludźmi, którzy mają optymistyczne usposobienie. Tacy ludzie polepszają nasze samopoczucie, nawet kiedy się tego nie spodziewamy. Zachowaj dystans do życia. Śmiej się z samego siebie, ponieważ branie wszystkiego na poważnie,  powoduje stres. Nie narzekaj, tylko znajdź element humoru usmiechhhw niewygodnych sytuacjach. Naśladuj dzieci, to specjaliści w niepohamowanym śmiechu. I pamiętaj – śmiech jest zaraźliwy! 🙂

Na świecie istnieje mnóstwo organizacji, wspierających i realizujących terapię ŚMIECHEM. Pracownicy i wolontariusze przebrani za Clownów, odwiedzają chorych w szpitalach i leczą śmiechem. Optymizm i dobry nastrój pomaga poradzić sobie ze smutkiem  i bólem. Jednak są w życiu chwile, w których trudno o uśmiech, zwłaszcza w przypadku ciężkiej choroby. Na szczęście są ludzie, którzy potrafią to zmienić, nawet gdy dla innych może wydawać się to niemożliwe. Terapia śmiechem jest zabawą dla dzieci i dorosłych, chorych i niepełnosprawnych. Śmiech ułatwia radzenie sobie z kryzysami i problemami tych osób. To wspaniałe, że są takie osoby!

Niestety mnóstwo osób chodzi po ulicach ze smutkiem. Ciągle gdzieś biegną, za czymś gonią. Nie mają czasu na tak prostą czynność jaką jest uśmiech, a przecież tak niewiele trzeba, żeby go z siebie wydobyć. Pomyśleliście kiedyś jaki świat byłby piękny, gdyby więcej osób okazywało sobie radość?

Uśmiech to piękno i zdrowie! Nieraz pomaga nam osiągnąć życiowe cele.

Warto zarażać inne osoby dobrym nastrojem, nie bójmy się okazywać tego uczucia 🙂 Ja się nie boję, a Ty?

Życzę wszystkim miłego tygodnia oraz dużo UŚMIECHU !!!!

Menu

Importer i dystrybutor - sprzedaż hurtowa/detaliczna,
stacjonarna i wysyłkowa

Generalny Przedstawiciel ESSIAC®
From Canada International Inc. w Polsce
"VOL-MAL" s.c.
Centrum Medycyny Naturalnej
42-200 Częstochowa ul. Piotrkowska 29,
godziny pracy: pon. - pt. 9:00 - 18:00

tel

+48 34 361 00 42

kom.

+48 502 167 202

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl

Prawa autorskie zastrzeżone VOL-MAL © 2018. Kopiowanie zdjęć oraz innych materiałów bez zgody P.P.H.U. "VOL-MAL" S.C. surowo zabronione.

Scroll Up