vol-mal.com.pl +48 502 167 202 +48 34 361 00 42

Jesteś tutaj:

>

Narty czy snowboard, a może sanki?

Zima – co raz częściej, dla coraz większego grona ludzi, jest sposobem na wypoczynek, na aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna w tym czasie jest wprost wskazana 😉 Sporty zimowe, to bardzo bogaty zestaw różnych dyscyplin, które wymagają większego lub mniejszego przygotowania aby z nich korzystać. Oczywiście, nie trzeba być zawodowcem, w żadnej z tych dziedzin, żeby doskonale się bawić podczas zimowych wakacji. Wystarczą chęci, odrobina dobrej woli i trochę wolnego czasu, a wszystko okaże się wspaniałą zabawą dla każdego.

Zależy to, tylko i wyłącznie, od naszych osobistych upodobań. Na co się zdecydujemy i w jakim kierunku ruszymy aby być aktywnym w okresie zimowym, zawsze będzie bardzo dobre dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Niech inni spędzają czas przed telewizorem, lecz nie MY.

sporty zimoweNa początek, przypomnę o jednej z tradycyjnej i najbardziej popularnej z kategorii sportu zimowego, czyli nartach. Oczywiście tu również mamy bardzo szeroką gamę dyscyplin narciarskich. Można bowiem spacerować na nartach, biegać, czy zjeżdżać po stokach. Każda z tych opcji wymaga posiadania zupełnie innego sprzętu i każda z nich opiera się na nieco innych zasadach, choć niby są to narty. Co wybrać? To co kto lubi. Jedni będą się znacznie lepiej czuli podczas zjazdów, czując wiatr, energię i adrenalinę. Inni będą preferować powolne, swobodne spacerki, które rozluźniają stanowiąc swego rodzaju aktywny relaks nie niosący ze sobą znamion niebezpieczeństwa czy ryzyka. Jedna i druga forma jest jak najbardziej w porządku. Chodzi bowiem przede wszystkim o to, żeby się trochę poruszać i aktywnie odpocząć, a nie żeby nadwyrężać się i przemęczać. Jednakże, czasem pozytywne zmęczenie też jest dobre. Dobrze przemęczony organizm działa później zupełnie inaczej czyli lepiej funkcjonuje.

Skoro już mowa o zjazdach na nartach, o adrenalinie, o nowych wyzwaniach, to nie można pominąć, cieszącego się coraz większą popularnością sporu zimowego jakim jest snowboard. To doskonała alternatywa dla sportów i dyscyplin narciarskich. Wymaga nieco innego zaangażowania ciała, innej techniki jazdy. Jednakże, gwarantuje świetną zabawę, niezapomniane wrażenia, ale także niesie ze sobą pewną nutkę ryzyka oraz adrenaliny. To wspaniałe uczucie móc tak mknąć po zaśnieżonym górskim stoku na jednej desce, nie czując przy tym praktycznie żadnych ograniczeń, żadnych zahamowań i problemów. To doskonały sposób na odreagowanie, na zresetowanie i na nabranie dystansu do siebie, swoich problemów i kłopotów dnia codziennego. Można go uprawiać zarówno na górskich stokach jak i w snowparkach, czy nawet w mieście.

Ciesząc  się z zimowej aury możemy skorzystać również z zabaw z naszego dzieciństwa. Chodzi oczywiście o sanki. Sanki to nie tylko wspomnienie lat młodzieńczych, lat beztroskiej i bezstresowej zabawy na górkach koło domu. To również doskonały sposób, aby z dziećmi, z rodziną bawić się, cieszyć się z możliwości spędzania wolnego czasu wspólnie ze sobą.  Sanki są doskonałe dla każdego, kto boi się nart lub deski snowboardowej lub nie chce tracić czasu na to by uczyć się  nad nimi panować. Sanki są bardzo łatwe do opanowania, każdy z nas zna je doskonale od wczesnego dzieciństwa. Pewnie dlatego  tak chętnie po nie sięgają nawet dorośli.

Jaki zatem zimowy sport wybrać dla siebie ?  Na pewno taki, który dla Ciebie jest najciekawszy, najbardziej atrakcyjny, pociągający i najprzyjemniejszy.  Dokonując wyboru uwzględnij – radość i przyjemność z zabawy. Nie zmuszaj się do czegoś co jest modne. Liczy się aktywny wypoczynek, który sprawia przyjemność, dostarcza radości i ładuje nasz „akumulator”.

Menu

Importer i dystrybutor - sprzedaż hurtowa/detaliczna,
stacjonarna i wysyłkowa

Generalny Przedstawiciel ESSIAC®
From Canada International Inc. w Polsce
"VOL-MAL" s.c.
Centrum Medycyny Naturalnej
42-200 Częstochowa ul. Piotrkowska 29,
godziny pracy: pon. - pt. 9:00 - 18:00

tel

+48 34 361 00 42

kom.

+48 502 167 202

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl

Prawa autorskie zastrzeżone VOL-MAL © 2018. Kopiowanie zdjęć oraz innych materiałów bez zgody P.P.H.U. "VOL-MAL" S.C. surowo zabronione.

Scroll Up