vol-mal.com.pl +48 502 167 202 +48 34 361 00 42

Jesteś tutaj:

>

Rower stacjonarny dla każdego

Żyjemy w kraju w którym wiosna i lato trwają stosunkowo krótko, a nawet w tym okresie nie zawsze możemy być pewni,  że pogoda będzie sprzyjać. Tak więc, rower stacjonarny to doskonałe rozwiązanie! Dodatkowo, kiedy przyjdzie zima nie musimy rezygnować z ruchu fizycznego i możemy wybrać się na przejażdżkę rowerową, nawet wtedy, gdy za oknem będzie – 10 stopni C.

energiaNa rowerze treningowym samemu ustalamy sobie prędkość jaką chcemy jechać oraz dystans. A zainstalowany komputerek pozwala kontrolować również nasze tętno. Na zwykłym rowerze rzadko kiedy możemy trafić na taką trasę, aby była odpowiednio długa i nie zaludniona do rozwinięcia odpowiedniego tempa i utrzymania tętna na takim poziomie, aby dobrze wykonywać ćwiczenie.  Oczywiście nie chodzi  mi tutaj o porównanie jazdy na świeżym powietrzu, a tej w domu na rowerze stacjonarnym.  Jednakże, należy wiedzieć, że to idealna alternatywa na zimę lub mniej pogodne dni : )

Dla wielu ludzi taki rower jest jedynym sposobem na wykonywanie ćwiczeń.  Młodzi ludzie bez problemu radzą sobie z noszeniem roweru po schodach, wjeżdżaniem pod górki i pokonywaniem podobnych przeszkód. Jednak osoby starsze, które mają problemy ze zdrowiem, np. ze stawami, czy kręgosłupem, nie mogą dzwigać, a jazda po nierównym terenie bardzo męczy. Zatem rowerek treningowy okazuje się o wiele lepszym rozwiązaniem.  Ćwiczenia na nim umożliwiają rozpoczęcie i przerwanie jazdy w dowolnej chwili oraz wybranie według własnych potrzeb poziomu aktywności.

Takie rowerki znajdują się na praktycznie każdej siłowni, ale jego kupno do domowego użytku, pozwoli nam zaoszczędzić nie tylko czas ale i pieniądze wydawane na karnety do siłowni, dojazdy i inne koszty. Trening w domu nie wymaga również specjalnego stroju, ćwiczyć możemy nawet w piżamie, przy ulubionej muzyce lub oglądając nasz dobry film lub serial :  ) Jaki to prosty sposób, aby połączyć przyjemne z pożytecznym! : )

rower stacjonarnyRower stacjonarny umożliwia doskonały trening układu krążenia. Regularny trening z użyciem roweru zmniejsza ryzyko otyłości i związanych z nią chorób serca oraz cukrzycy. To doskonała alternatywa dla osób, które bardzo chcą  regularnie ćwiczyć , ale nie lubią biegać, nie mają czasu na poranny aerobik, a ćwiczenia pośród ludzi peszą.

Takie przejażdżki na rowerze stacjonarnym dla jednych oznaczają poprawę kondycji i wydolności serca i płuc. Dla innych zaś ważne jest spalanie tłuszczu, wzmacnianie mięśni i kształtowanie sylwetki. Są także osoby, które korzystają z rowerków stacjonarnych jako formy rehabilitacji lub jako treningu po przebytym zawale serca.

rower poziomyJak wybrać dla siebie odpowiedni rower stacjonarny?

Istnieją dwa rodzaje rowerów treningowych, rower w pozycji pionowej oraz półleżącej. Oczywiście jeden i drugi mają swoje wady i zalety. Większość z nas zna tylko ten który przypomina klasyczny rower. Ten leżący rower jest zupełnie inny od tradycyjnego, pedały są umieszczone z przodu maszyny, a nie na dole, ręce mogą iść wzdłuż ciała trzymając rączki które są przymocowane po bokach.

Na co więc zwrócić uwagę wybierając rower dla siebie?

Przede wszystkim siedzenie musi być wygodne, oraz duże możliwości korygowania wysokości ustawienia siedzenia i pedałów. Dobrze byłoby, aby rower posiadał pulsometr i monitor serca. Wszystko inne zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Najlepiej odwiedzić kilka sklepów, porównać opinie, oraz wypróbować poszczególne modele. Rower stacjonarny możesz kupić już od 300 zł, ale jeśli stać Cię na droższy to warto poświęcić dodatkowe pieniądze na trochę lepszy sprzęt, który prawdopodobnie posłuży Ci  na dłużej.

Nikt nie dokona wyboru za Ciebie, najważniejsze jest to, że zaczynasz zastanawiać się nad kupnem roweru stacjonarnego dla siebie : )

 

Menu

Importer i dystrybutor - sprzedaż hurtowa/detaliczna,
stacjonarna i wysyłkowa

Generalny Przedstawiciel ESSIAC®
From Canada International Inc. w Polsce
"VOL-MAL" s.c.
Centrum Medycyny Naturalnej
42-200 Częstochowa ul. Piotrkowska 29,
godziny pracy: pon. - pt. 9:00 - 18:00

tel

+48 34 361 00 42

kom.

+48 502 167 202

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl

Prawa autorskie zastrzeżone VOL-MAL © 2018. Kopiowanie zdjęć oraz innych materiałów bez zgody P.P.H.U. "VOL-MAL" S.C. surowo zabronione.

Scroll Up