vol-mal.com.pl +48 502 167 202 +48 34 361 00 42

Jesteś tutaj:

>

Sekrety Pięknej i Młodej Skóry Bez Zmarszczek …

To kobiety spoglądając w lustro zadawały i nadal zadają sobie pytanie: 

„Co zrobić aby zlikwidować zmarszczki i zapobiegać ich powstawaniu ?”

MASECZKA 2

Początków tego pytania możemy się doszukać już w starożytności – w czasach powszechnego kultu piękna w cywilizacjach starożytnych Egipcjan, Greków i Rzymian. Choć przeprowadzane przez nich zabiegi korygujące urodę znacznie różniły się od dzisiejszych, przyświecał im ten sam cel – poprawa wyglądu zewnętrznego.

W latach 70 – XX wieku we Francji została oficjalnie zapoczątkowana medycyna estetyczna,  jako dyscyplina medyczna.
Dyscyplina ta pozwala usunąć niedoskonałości o różnym podłożu, uzyskać satysfakcję z własnego wyglądu. Nastawiona ona jest przede wszystkim na działania profilaktyczne, ale również leczy zaawansowane zmiany. W dużej mierze skupia się na zahamowaniu procesów starzenia się skóry i likwidacji zmarszczek, ale przynosi też dobre efekty w zwalczaniu wielu innych problemów natury estetycznej.

Uff …  samo usunięcie zmarszczek stało się wreszcie możliwe, lecz profilaktyka zawsze sprawdzała się iMASECZKA 7 nadal sprawdza się najlepiej. Każda kobieta od najmłodszych lat już to wie, że codzienna dbałość o siebie sprawdza się.
Może jednak warto przypomnieć metody, które skutecznie zapobiegają powstawaniu nowych zmarszczek i mają istotny wpływ na redukcję tych, które już są.

Bezpośrednią przyczyną powstawania zmarszczek  na skórze jest brak kolagenu w jej głębszych warstwach. Wraz z upływem czasu włókna kolagenowe stają się słabsze, co narusza strukturę skóry, przez co staje się ona nieelastyczna. Spada także poziom nawilżenia. Do tego dochodzi jeszcze jeden czynnik – elastyna ulega biodegradacji na skutek wielu czynników zewnętrznych, takich jak niszczący wpływ promieni słonecznych, mimika twarzy, odwodnienie, wychudzenie, choroby czy też stres.

Przedwczesnemu powstawaniu widocznych zmarszczek można zapobiegać stosując nowoczesne techniki medycyny estetycznej, jednak zdecydowanie najlepszym sposobem jest znaczne opóźnienie ich powstawania.

Profilaktyka odbywa się na dwóch płaszczyznach: stymulowaniu i dostarczaniu skórze kolagenu oraz ochronie przed czynnikami, które powodują degradację skóry.

Wyróżnić można 4 sposoby, które pozwolą nam zachować młodą skórę na dłużej:

  • Dieta – zrównoważona, pożywna – zabezpieczająca organizmowi wystarczającą ilość witamin, mikro, makroelementów i innych niezbędnych substancji odżywczych. Dieta bogata w antyoksydanty, których zadaniem jest neutralizowanie wolnych rodników, które powstają w naszej skórze pod wpływem stresu, promieni słonecznych, zanieczyszczeń środowiska tego szeroko pojętego, a także przeszkadzają w produkcji kolagenu, co bezpośrednio przekłada się na powstawanie zmarszczek. Antyoksydanty najlepiej stosować zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.MASECZKA 6 Z KURKUMY
  • Ochrona przed nadmiernym słońcem. Najnowsze badania wskazują, że promieniowanie UV jest głównym powodem pojawiania się zmarszczek na naszej twarzy.  Najbardziej narażona jest skóra na szyi, dekolcie, rękach i to właśnie tam skóra najszybciej się starzeje.
  • Mikrodermabrazja oraz kwasy AHA. Obydwa sposoby są doceniane przez specjalistów, ze względu na widoczne efekty. Zabieg mikrodermabrazji odbywa się w gabinecie medycyny estetycznej przy użyciu specjalnego urządzenia, które złuszcza zrogowaciały naskórek i pobudza skórę do regeneracji i odbudowy. Kwasy AHA są polecane dla zarówno osób o cerze suchej, mieszanej jak i tłustej. Mogą one skutecznie usunąć przebarwienia skóry oraz zaskórniki.
  • Stosowanie naturalnych maseczek (domowej roboty), kremów przeciwzmarszczkowych, które zawierają zwiększone ilości witaminy A, co jest dobrym sposobem na zapobieganie pojawianiu się nowych zmarszczek i niewielkiemu spłyceniu tych już istniejących.

Nikt nie chce, aby na jego skórze zbyt szybko zaczęły pojawiać się zmarszczki,  siwe włosy – oznacza to bowiem widoczne objawy starzenia się. Dlatego warto jest wiedzieć, jakie są przyczyny ich powstawania i odpowiednio wcześniej zareagować, ponieważ wtedy efekty naszych działań są najlepsze. 

Menu

Importer i dystrybutor - sprzedaż hurtowa/detaliczna,
stacjonarna i wysyłkowa

Generalny Przedstawiciel ESSIAC®
From Canada International Inc. w Polsce
"VOL-MAL" s.c.
Centrum Medycyny Naturalnej
42-200 Częstochowa ul. Piotrkowska 29,
godziny pracy: pon. - pt. 9:00 - 18:00

tel

+48 34 361 00 42

kom.

+48 502 167 202

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Przelewy24.pl

Prawa autorskie zastrzeżone VOL-MAL © 2018. Kopiowanie zdjęć oraz innych materiałów bez zgody P.P.H.U. "VOL-MAL" S.C. surowo zabronione.

Scroll Up