vol-mal.com.pl +48 502 167 202 +48 34 361 00 42

Jesteś tutaj:

>

Zadbaj o swoją cerę cz.2

Tak jak obiecałam, dzisiaj kolejna porcja informacji na temat tego, jak dbać o naszą cerę. Oprócz złych nawyków żywieniowych,  jest wiele innych mający niekorzystny wpływ na wygląd naszej skóry.

peelingNiestety sami, świadomie bądź też nie świadomie jesteśmy sprawcami tych problemów.

Tryb życia jaki prowadzimy, ciągle gdzieś biegnąc, sprawia, że nawet nie zastanawiamy się nad tym jak nasze codzienne czynności wpływają na kondycję skóry.
Szczególnie powinniśmy dbać o twarz, przecież to nasza wizytówka.
Ale możesz oduczyć się niektórych nawyków, aby Twoja cera promieniała zdrowym blaskiem.

Często zapominamy o ochronie przeciwsłonecznej. Warto, aby używanie kremów z filtrem weszło nam w nawyk, nie tylko latem. Najlepiej twarz smarować kremem minimum SPF30.  Słońce znacznie przyspiesza starzenie się skóry, kiedy nie jest odpowiednio chroniona. A przecież chcemy wyglądać jak najdłużej młodo!

Pielęgnacja nie powinna kończyć się na wcieraniu kosmetyków w twarz. Szyja i dekolt są tak samo widoczne, a mimo to nieraz je omijamy. Skóra w tych miejscach jest bardziej delikatna i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Więc nawilżajmy twarz, szyję i dekolt jednocześnie.

pędzel do makijażuNajprostszym sposobem by pozatykać pory i nabawić się infekcji bakteryjnych jest NIEMYCIE PĘDZLI do makijażu. Pędzle powinny być myte raz na 3 tygodnie. Można je umyć delikatnym szamponem lub specjalnymi preparatami do tego przeznaczonymi. Dodatkowo powiem Wam, że niedawno będąc na kursie makijażu, dowiedziałam się, iż najlepszym preparatem na mycie naszych pędzli jest płyn do higieny intymnej. Byłam zdziwiona, ale spróbowałam, przecież powiedziała tak doświadczona kosmetyczka. Pędzle umyłam szybko i bardzo dokładnie. Pozytywne zaskoczenie:).

Zapewne słyszałyście o skutkach nie zmywania makijażu na noc. To tak jakby założyć sobie na noc maseczkę składającą się z płynu i toksyn, pełną wolnych rodników. W nocy temperatura naszego ciała lekko rośnie przez co zwiększa się wchłanianie substancji obecnych na jej powierzchni. Skóra nie ma możliwości „oddechu” co może być brzemienne w skutkach. Jeśli są sytuacje kiedy „nie masz głowy” do tego aby poświęcić parę minut na zmywanie makijażu przed snem, miej w pobliżu chusteczki do demakijażu. Wystarczy, że dokładnie przetrzesz nimi twarz.

Niektórzy z nas za mało śpią, przez co jesteśmy bardziej podatni na stres. Sen to czas, który jest niezbędny organizmowi, by zregenerować się po całym dniu. Niedosypianie powoduje problemy z przepływem krwi do skóry, co sprawi, że będzie ona ziemista.

maseczkaKażdy z nas słyszał o peelingu. O takich do twarzy jak i do całego ciała. Niestety zbyt częste ich stosowanie może mieć negatywne skutki na naszą skórę. Nadmierne złuszczanie niszczy barierę ochronną, co oznacza, że nowy naskórek nie ma nawet czasu by się odbudować. Skóra staje się podrażniona, co prowadzi do stanów zapalnych.
Najlepszym rozwiązaniem jest delikatny peeling wykonany dwa razy w tygodniu. Z pewnością pomoże utrzymać zdrowy i świeży wygląd skóry na dłużej. Ja zrobiłam sobie ostatnio peeling z fusów po kawie. Podczas kąpieli pięknie pachniało, a skóra była niemożliwie gładka! 🙂

Nie od dziś wiadomo, że palenie papierosów ma negatywny wpływ nie tylko na naszą cerę. Wspomaga rozwój głębszych zmarszczek i ma wpływ na ziemisty kolor skóry. Dodatkowo zaburza funkcjonowanie układu krwionośnego i spowalnia proces gojenia się ran.

Wiem, że stosowanie się do wszystkich wymienionych zasad, może być na początku trudne. Sama mam złe nawyki z którymi powinnam „walczyć” chcąc mieć piękniejszą cerę…ale kto ich nie ma? Mimo wszystko uważam, że dla chcącego nic trudnego, więc do dzieła! 🙂

Menu

Importer i dystrybutor - sprzedaż hurtowa/detaliczna,
stacjonarna i wysyłkowa

Generalny Przedstawiciel ESSIAC®
From Canada International Inc. w Polsce
"VOL-MAL" s.c.
Centrum Medycyny Naturalnej
42-200 Częstochowa ul. Piotrkowska 29,
godziny pracy: pon. - pt. 9:00 - 18:00

tel

+48 34 361 00 42

kom.

+48 502 167 202

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Przelewy24.pl

Prawa autorskie zastrzeżone VOL-MAL © 2018. Kopiowanie zdjęć oraz innych materiałów bez zgody P.P.H.U. "VOL-MAL" S.C. surowo zabronione.

Scroll Up