vol-mal.com.pl +48 502 167 202 +48 34 361 00 42

Jesteś tutaj:

>

Zakładamy okulary słoneczne

Lato w pełni, słońce coraz dłużej gości na niebie. Nie zapominajmy więc o szczególnej opiece naszych oczu. W okresie letnim promienie słoneczne są wyjątkowo intensywne i mogą powodować wiele trwałych uszkodzeń w narządach wzroku w przypadku braku jego ochrony.

Dobór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych to wbrew pozorom okulary przeciwsłonecznebardzo ważne zadanie. Tylko dobrze dobrane okulary zapewnią nam ochronę. Dodatkowo zgodne z obowiązującymi trendami mody, będą stanowić doskonały dodatek do naszego ubioru. Obecnie modne są okulary w stylu retro- duże okrągłe muchy lub prostokątne grube oprawki. Szkoda, że na mojej twarzy te retro nie wyglądają tak niesamowicie jak u niektórych :)Uważam, że są świetne!

Odpowiednie okulary stanowią barierę ochronną przed szkodliwym promieniowaniem UV, pyłkami, kurzem, wiatrem, itd. Chronią także skórę twarzy w okolicach oczu.
Na co więc zwracać uwagę przy zakupie okularów przeciwsłonecznych?

Przede wszystkim kupując okulary przeciwsłoneczne, pamiętajmy, że najważniejsza jest OCHRONA przed PROMIENIOWANIEM  UVA i UVB.  Promieniowanie ultrafioletowe emitowane przez słońce to promieniowanie o długości fal od 200-400 nanometrów. Niebezpieczne dla naszego wzroku jest promieniowanie powyżej 290 nm.
Możemy je podzielić na dwie grupy:
– UV-A(320-380 nm) –  uszkadza włókna kolagenowe w skórze, co powoduje zwiotczenie skóry i zmarszczki;
– UV-B (290-320 nm) – może być przyczyną nowotworów, zaćmy, uszkodzeń siatkówki, itp.

Informacja o rodzaju filtra zazwyczaj umieszczona jest na wewnętrznej części zauszników, na naklejce, czy na metce.

KOLOR SZKIEŁ wpływa na ilość przepuszczanego światła. Ogólna zasada jest taka, że im ciemniejsza soczewka tym mniej światła przepuszcza. Dlatego podczas słonecznych dni powinniśmy wybrać te ze szkłami szarymi, grafitowymi lub brązowymi.

Okulary muszę jak najbardziej przylegać do głowy oraz powinny być DOBRZE DOPASOWANE do kształtu naszej twarzy.
Do twarzy kwadratowej pasują oprawki lekko zaokrąglone, a górna część ramek może przebiegać powyżej linii brwi. Twarz prostokątna– oprawki powinny zakrywać możliwie duży obszar środkowej części twarzy. Wtedy długość twarzy optycznie się zmniejsza. Do twarzy trójkątnej oprawki nie powinny być za duże, najlepiej delikatne o pionowych liniach i nisko leżące. Twarz owalna ma największe możliwości, ponieważ do takiego kształtu pasuje większość oprawek, a więc zazdroszczę i gratuluję szczęściarzom J

Warto wiedzieć, iż stosowanie okularów przeciwsłonecznych, jest szczególnie ważne podczas prowadzenia samochodu w czasie dużego nasłonecznienia. Ja osobiście nie wyobrażam sobie latem jeździć bez nich, chodź znam wiele osób, którym to zwyczajnie przeszkadza. Być może to kwestia przyzwyczajenia?
Dla kierowców wskazane są OKULARY O WŁAŚCIWOŚCIACH POLARYZUJĄCYCH, przez co do oka dociera światło pochodzące bezpośrednio ze źródła. Redukują one odblaski od różnych powierzchni, np. przedmiotów leżące na desce rozdzielczej lub też sama deska. Dla codziennego użytku polaryzacja nie jest niezbędna.

Osoby z wadami wzroku mogą się zaopatrzyć w okulary przeciwsłoneczne z soczewkami korekcyjnymi.

okulary przeciwsłoneczne2Jak widać wybór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych nie sprowadza się tylko do odpowiedniego fasonu. Chociaż i to wydaję się być trudne. Uważam, że to element zaniedbywany przez mężczyzn oraz kobiety. Okulary często traktowane są jako wydatek jedno sezonowy, a czasami „tylko na wakacje”.W związku  z tym nie przykładamy się specjalnie do ich wyboru. A przecież niesamowicie ważna jest wiedza, czy faktycznie będą chronić nasze oczy.

Warto jest więc głębiej zastanowić się nad kupnem okularów przeciwsłonecznych. Faktem jest, że warto zainwestować w nieco droższe, kupione w salonie optycznym. Optyk dokona wszystkich potrzebnych pomiarów i korekt. Na pewno posłużą nam na dłużej niż tylko podczas wakacji. Tym nie mniej okulary, które kupimy w sklepie sieciowym, pomimo niewysokiej ceny, także spełniają pewne warunki bezpieczeństwa, ponieważ wymaga tego Unia Europejska.

Widzę słońce! Zakładamy okulary 🙂

Menu

Importer i dystrybutor - sprzedaż hurtowa/detaliczna,
stacjonarna i wysyłkowa

Generalny Przedstawiciel ESSIAC®
From Canada International Inc. w Polsce
"VOL-MAL" s.c.
Centrum Medycyny Naturalnej
42-200 Częstochowa ul. Piotrkowska 29,
godziny pracy: pon. - pt. 9:00 - 18:00

tel

+48 34 361 00 42

kom.

+48 502 167 202

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Przelewy24.pl

Prawa autorskie zastrzeżone VOL-MAL © 2018. Kopiowanie zdjęć oraz innych materiałów bez zgody P.P.H.U. "VOL-MAL" S.C. surowo zabronione.

Scroll Up