vol-mal.com.pl +48 502 167 202 +48 34 361 00 42

Jesteś tutaj:

>

Zdrowe przekąski w ciągu dnia

Zdrowe przekąski w ciągu dnia to niezwykle ważny element naszej diety.

Dlaczego?  Jaka jest rola i jakie jest przeznaczenie takich przekąsek?  Dlaczego są one tak ważne i w ogóle, kiedy należałoby z nich skorzystać?
Wiele jest pytań  i wątpliwości w tym temacie, ale to chyba jedynie dowód na to, jak ważne jest to zagadnienie i jak wiele można tu wyjaśnić, dzięki czemu wiele osób może uzyskać cenne wskazówki w związku ze swoją dietą czy po prostu codziennym odżywianiem.

Czym w ogóle są przekąski i kiedy w ciągu dnia należy je spożywać?

Przekąski to swego rodzaju drobne, wartościowe, posiłki, które możemy zjeść między głównymi daniami

I tak, jeżeli mamy czas i możliwości, żeby zjeść w ciągu dnia pięć posiłków, to przekąski można sobie PÓŁMISEK WARZYW _nzaserwować na drugie śniadanie lub podwieczorek. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości i pierwszym posiłkiem, po śniadaniu, jaki jemy jest obiad albo w ogóle obiadokolacja, to przekąski mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem. To z założenia mały posiłek, jakiś drobiazg. Nie ma, więc problemu żeby spakować go sobie do torby czy teczki i w razie potrzeby  po niego sięgnąć. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, kiedy nagle łapie nas głód, a nie mamy możliwości zjeść pożywnego posiłku. Wówczas można sięgnąć po tego typu przekąskę. Głód zostaje zaspokojony, a jeżeli do tego są zdrowe i bogate w witaminy, to dodatkowo działają korzystnie na nasz organizm.

Jak zatem przygotować dla siebie zdrowe przekąski? Na co zwrócić szczególną uwagę i czy tego typu przekąski również należy sobie dawkować i dozować?

Jak już wspomniałam, przekąski to drobny posiłek, który można zjeść między głównymi posiłkami. Zacznijmy, więc od poranka. Po śniadaniu, najlepiej byłoby zjeść za jakiś czas drugie śniadanie. Proponuję sięgnąć, na przykład, po jogurt, najlepiej, jeżeli będzie to jogurt z płatkami typu musli. Można również skusić się na marchewki pokrojone w słupki, które wyglądem przypominają cienkie frytki. Sama marchew jest bardzo zdrowa, więc na przekąskę nadaje się doskonale. Także doskonale sprawdzą się wafle ryżowe.

SOKI WARZYWNO OWOCOWEPodwieczorek to także czas kiedy chętnie sięgamy po coś do jedzenia. Najlepiej jeśli jest to coś słodkiego, prawda? Takie przekąski mamy  najczęściej pod ręką, ale nie o nich mowa. Ja chcę zwrócić szczególną uwagę na te ZDROWE PRZEKĄSKI.
Skuś się na suszone morele, śliwki czy suszone rodzynki. Są słodkie, jak na podwieczorek przystało, a dodatkowo są wartościowe.

Często jednak głód łapie nas podczas pracy, podczas intensywnego zaangażowania się w dany projekt. Wówczas często szukamy czegoś, do tak zwanego, „chrupania”. Chodzi mianowicie o coś, co pomoże się nam skoncentrować. Tutaj, z grona zdrowych przekąsek, doskonale sprawdzą się pestki słonecznika, pestki z dyni, chipsy z suszonych owoców. Tego rodzaju przekąski nie zaszkodzą nam, tak jakby mogły zaszkodzić te lubiane przez nas chipsy czy paluszki.

Lubisz czytać o zdrowiu, odżywaniu i prowadzeniu zdrowego trybu życia? Zajrzyj do pozostałych tekstów na BLOGU .

Menu

Importer i dystrybutor - sprzedaż hurtowa/detaliczna,
stacjonarna i wysyłkowa

Generalny Przedstawiciel ESSIAC®
From Canada International Inc. w Polsce
"VOL-MAL" s.c.
Centrum Medycyny Naturalnej
42-200 Częstochowa ul. Piotrkowska 29,
godziny pracy: pon. - pt. 9:00 - 18:00

tel

+48 34 361 00 42

kom.

+48 502 167 202

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Przelewy24.pl

Prawa autorskie zastrzeżone VOL-MAL © 2018. Kopiowanie zdjęć oraz innych materiałów bez zgody P.P.H.U. "VOL-MAL" S.C. surowo zabronione.

Scroll Up